Ubezpieczenia

Życie

Ubezpieczenia na życie

Nie ma nic cenniejszego w życiu niż zdrowie i nasza obecność. Gdy z różnych przyczyn odchodzimy, naszym bliskim nie tylko brakuje ciepła i wsparcia, ale również poczucia stabilności, przynależności i zaufania, które im zapewnialiśmy. W nowej sytuacji z naszymi zobowiązaniami oraz problemami życia codziennego muszą sobie radzić sami, w czym pomagają ubezpieczenia na życie.

Zadaniem polisy jest zabezpieczyć finansowo osoby wskazane przez daną osobę na wypadek jej śmierci. Istnieje możliwość rozszerzenia zakresu ochrony na wypadek pogorszenia stanu zdrowia zarówno w przypadku chorób, jak i nieszczęśliwych wypadków wykazanych w ramach ogólnych warunków umowy. Umowa z odpowiednią agencją zapewnia:

  • wsparcie finansowe, które możesz przeznaczyć na skuteczniejsze leczenie lub wsparcie rodziny w czasie niezdolności do pracy,
  • wypłatę pieniędzy dla Twoich najbliższych w sytuacji Twojego odejścia,
  • poczucie stabilności finansowej, gdy dojdzie do choroby, wypadku lub uszczerbku na zdrowiu.

Polisa na życie - jak wybrać?

Zwróć uwagę na to, w jakich kategoriach ubezpieczenie obowiązuje. Standardowo polisa to gwarantuje ochronę w wyznaczonym czasie (np. na 30 lat). Jeżeli spełnia wyłącznie funkcje ochronną i w czasie jej trwania nic Ci się nie stanie, wpłacone składki przepadają. Na rynku są również oferty na życie, w które można wykorzystywać do inwestowania środków finansowych (tzw. inwestycyjne).

Jestem zainteresowany ubezpieczeniem